J. Pinkas: Będą autopoprawki do projektu o utworzeniu Urzędu Bezpieczeństwa Żywności

07 Czerwca 2018, 15:27 Pinkas

Obecnie trwają prace nad propozycjami pewnych autopoprawek do projektu ustawy o utworzeniu Urzędu Bezpieczeństwa Żywności - poinformował w czwartek pełnomocnik ds. organizacji systemu administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa żywności Jarosław Pinkas.

J. Pinkas przedstawił sejmowej podkomisji stałej ds. utworzenia Urzędu Bezpieczeństwa Żywności informację na temat stanu realizacji zadań związanych z tworzeniem Urzędu Bezpieczeństwa Żywności.

Przewodnicząca podkomisji Dorota Niedziela (PO) przypomniała, że to już 10 spotkanie podkomisji, a działa ona już od dwóch lat.

Pełnomocnik podkreślił, że ta ustawa budzi kontrowersje, ponieważ jest to naruszenie pewnego status quo. Dodał, że inspekcja taka ma służyć przede wszystkim konsumentom, ale też producentom.

- Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ruszą prace nad projektem, który jest w parlamencie. Obecnie trwają prace nad propozycjami pewnych autopoprawek - mówił J. Pinkas. - Wydaje mi się, że należy inspekcję spionizować. Prowadziłem rozmowy w kancelarii premiera, aby takie zmiany procedować - wyjaśnił.

Czy potrzebny pilotaż?

Jak mówił Pinkas, gdyby ustawa weszła w życie w 2020 roku to byłoby bardzo dobrze, bo musi być ona procedowana z ogromnym spokojem. - Możemy pójść w tym kierunku, żeby ustawa weszła z pilotażem. Tu chodzi o bezpieczeństwo, więc ustawa nie może wejść rewolucyjnie - zaznaczył.

Jak wskazywał, jest wiele do zrobienie m.in. w związku z dysproporcją w wysokości wynagrodzeń w różnych inspekcjach, które wejdą w skład Urzędu Bezpieczeństwa Żywności.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

aniela Czwartek, 14 Czerwca 2018, 16:54
PIS PRZED WYBORAMI OBIECYWAŁ UTWORZENIE JEDNEJ INSPEKCJI kontrolnej od pola do stołu i nic nie robi tego typu działania sa tylko pozorowane juz nikt nie wierzy że ta opcja coś zrobi ludzie oczekuja tego zarówno konsumenci bo obecnie zywnosc to niezdrowe chemiczne dodatki konserwanty pestycydy hormony antybiotyki jak i niezdrowe materiały do kontaktu z zywnoscią jak i suplenety diet itp ludzie choruja koncerny zbijaja kasę bo obrótt jest a rząd powinien dbac o zdrowie obywateli kompleksowo przez zapobieganie a 6 inspekcji obecnych na czele sanepidy to parodia dbania o zdrowie obywatel parodia sprawdza termin przydatnpści do spozycia i higiene to na obecne czasy za mało teraz inne są wyzwania nie tylko salmonellozy tak wiec do pilnej zmiany system do pilnej