ITP przejęta przez fundusz inwestycyjny Abris

18 Lipca 2018, 9:48 pieniądze

W dniu 13 lipca 2018 r. Nept Holdings sarl,spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., sfinalizowała przejęcie pakietu akcji ITP S.A., polskiej firmy obecnej ze swoimi innowacyjnymi produktami z zakresu medycyny estetycznej na ponad 45 zagranicznych rynkach.

 

To już piąta inwestycja Abris w ramach 500 mln euro pozyskanych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na wsparcie interesujących projektów biznesowych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

- Uważamy, że polska firma tak doskonale radząca sobie na wymagającym rynku dóbr luksusowych, jakim jest medycyna estetyczna, to prawdziwy diament. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem modelu biznesowego ITP S.A., jej dynamiki rozwoju na przestrzeni ostatniej dekady oraz osiągniętych wyników biznesowych. To efekt świetnej pracy całego zespołu spółki. Jako Abris lubimy wspierać ambitne projekty, prowadzone z pasją przez założycieli. Dlatego nasz wybór padł na ITP S.A. Zamierzamy wspomóc firmę nie tylko finansowo, ale także, a może przede wszystkim, naszym know-how i zrobić z niej międzynarodową gwiazdę rynku medycyny estetycznej- komentuje Paweł Gieryński, Partner Zarządzający w Abris Capital Partners.

- Branża medycyny estetycznej ma olbrzymi potencjał, a stopień jej rozwoju w Polsce nadal jest dużo niższy niż w Europie Zachodniej czy USA. Globalną wartość tego rynku szacuje się na ok. 9 mld USD. I według prognoz będzie ona dynamicznie rosła. Chcemy razem z ITP S.A. mieć w tym swój udział - mówi Alexander Podvysotskiy, Investment Manager w Abris Capital Partners

źródło: Abris

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz