Zmiana w Departamencie Polityki Lekowej MZ

20 Lipca 2018, 14:26 pieniądze leki

Obowiązki wiceszefowej Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji objęła od dzisiaj dotychczasowa naczelnik. Czy będzie zajmować się refundacją?

Obecnie, po odejściu Igi Lipskiej, obowiązki dyrektora departamentu sprawuje wicedyrektor Łukasz Szmulski. 

Jak się dowiedzieliśmy, obowiązki jego zastępcy w DPL powierzono Darii Dziczkowskiej. Jednak nie będzie się ona zajmować kwestiami refundacji.

Daria Dziczkowska jest naczelnikiem Wydziału Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji.

 

Co z kadrami?

W związku z pogłoskami, że w wydziale zajmującym się refundacją zostały tylko trzy lub wręcz tylko jedna osoba, spytaliśmy o to ministra Łukasza Szumowskiego. Zapewnił nas w tym tygodniu, że na miejsce pracowników, którzy odeszli lub zostali zwolnieni na bieżąco prowadzono rekrutację i przyjmowane były kolejne osoby lub przesuwane z innych departamentów. Ogólnie w DPL według ministra zatrudniona jest podobna liczba osób, co na początku tego roku. 

 

Zmiana w zastępstwach ministrów

Dziś ukazały się też zmiany w podziale kompetencji kierownictwa MZ. Marcina Czecha na czas nieobecności nie będzie zastępować już wiceminister Zbigniew Król lecz Maciej Miłkowski. Miłkowski jako wiceszef NFZ zajmował się m.in. lekami.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Nikt ważny Poniedziałek, 23 Lipca 2018, 9:41
Na koniec lipca w Wydziale Refundacyjno-Analitycznym zostały by 2 osoby, a na koniec sierpnia 1 osoba. Reszta złożyła wypowiedzenia. Ale dzięki połączeniu z Wydziałem Refundacyjno-Prawnym będzie można powiedzieć że wszystko jest pod kontrolą. Prawda jest taka, że ludzie odchodzą bo mają dość...
Pis Niedziela, 22 Lipca 2018, 10:56
Dobra zmiana