Zdrowotny przegląd prasy

23 Lipca 2018, 9:03 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. e-recepta dla niepełnosprawnych, rośnie liczba zatruć dopalaczami oraz dane GIS dotyczące szczepienia dzieci.

E-recepta dla niepełnosprawnychNasz Dziennik (Paulina Gajewska, s.5) – Przyjęty przez Komisję Zdrowia projekt ustawy przewiduje możliwość osobom niepełnosprawnym kupowania leków na receptę przez internet.

Coraz więcej osób sięga po narkotyki- Polska The Times (Mariusz Parkitny, s.4) – W ciągu ostatnich kilku tygodni do szpitali na Pomorzu trafiło ponad dwadzieścia osób zatrutych dopalaczami. Za ostatnie zatrucia mogą odpowiadać mieszanki narkotyku „fakka” i „zombie”.

Bubel z e-zwolnieniamiGazeta Wyborcza ( Leszek Kostrzewski, s.8) – Nawet dwa miliony polskich pracowników nie będzie mogło korzystać z e-zwolnień bo ich pracodawcy nie zarejestrowali się w specjalnym systemie. Ustawa nie przewiduje kar dla opieszałych pracodawców.

Coraz więcej rodziców w Warszawie nie szczepi dzieciGazeta Wyborcza Stołeczna (Małgorzata Zubik, s.1) – Z danych sanepidu wynika, że wśród dzieci i młodzieży do 19 r. życia ponad 1,6 tys. nie zostało zaszczepionych. Może być ich więcej, ponieważ nie wszyscy korzystają z opieki NFZ.

Leki przez internet na e-receptyDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska ,s.B10) – Rozmowa z wiceministrem, Januszem Cieszyńskim o wysyłkowej sprzedaży leków dla osób niepełnosprawnych.

Przełomowa terapia w leczeniu stwardnienia rozsianegoGazeta Polska Codziennie s.7 – Materiał o zarejestrowanym w styczniu b.r. leku na SM – okrelizumab.

Prasa weekendowa

Pominięci diagności- Nasz Dziennik (Anna Ambroziak, s.6) – Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych domaga się wyjaśnień od MZ w sprawie pominięcia tej grupy zawodowej przy przyznawaniu podwyżek.

Tygodniki

Wycofane leki- Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.106-107) – O skuteczności systemu kontroli w odniesieniu do wycofanego leku na nadciśnienie walsartanu.

Psychika pomaga w terapii raka jajnikaWprost (Monika Długosz, s.68) – Obok terapii raka jajnika ważne jest psychiczne wsparcie.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz