Bułgaria-protestują rodzice dzieci niepełnosprawnych

08 Sierpnia 2018, 9:21 niepełnosprawny wózek inwalidzki wyroby medyczne

W Sofii trwają protesty. Niepełnosprawni chcą więcej pomocy od państwa.

 W Bułgarii rodzice niepełnosprawnych dzieci kontynuowali  protest w niezwykły sposób: Ojciec nastolatka przyniósł swojego syna siedzącego na wózku inwalidzkim do siedziby rządu, aby upewnić się, że premier Bojko Borysow zadba o jego  w przyszłość. Na spotkaniu z ojcem i nastolatkiem Borysow obiecał reformę świadczeń państwowych dla osób niepełnosprawnych, jak ogłosił to już rząd w Sofii. Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych przedyskutowało właśnie projekt ustawy, oświadczył minister Bisser Petkov na kanale telewizyjnym Nowa Telewisija.


Dziesiątki rodziców dzieci niepełnosprawnych i członkowie ich rodzin wzięli w zeszłym tygodniu udział w marszu protestacyjnym z Parlamentu w Sofii do siedziby rządu w innej części miasta. Wzywali do reform i większych nakładów na integrację osób niepełnosprawnych. Wielu protestujących nosiło koszulki z napisem "System zabija wszystkich".

W najbiedniejszym kraju UE od 1 czerwca rodzice dzieci niepełnosprawnych wzywają do wprowadzenia nowych zasad dotyczących świadczeń społecznych i zwiększenia środków na integrację dzieci z niepełnosprawnością. Przed parlamentem w Sofii protest trwa nawet podczas trwających letnich wakacji.

 MM

Źródło aerzteblatt.de

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz