Fizjoterapeuci chcą ustalenia minimalnego wynagrodzenia

04 Lipca 2016, 17:30

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii wystąpił do Ministra Zdrowia z wnioskiem o uwzględnienia tej grupy zawodowej w projekcie ustawy dot. minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii wystąpił z pismem do Ministra Zdrowia o uwzględnienie grup zawodowych fizjoterapeutów w ustawie dotyczącej minimalnego wynagrodzenia. Związek wnioskuje, by do projektu dopisano trzy grupy: fizjoterapeuta ze specjalizacją, mgr fizjoterapii oraz licencjat-technik fizjoterapii.

Przypomnijmy, że projekt ustawy wprowadzającej minimalne wynagrodzenie dla pracowników systemu ochrony zdrowia MZ przedstawił dwa tygodnie temu. Propozycje wysokości wynagrodzeń wzbudziły już duże emocje wśród pracowników służby zdrowia.

Szef Porozumienia Rezydentów OZZL dr Damian Patecki skomentował te propozycje ostrymi słowami – Okazuje się że nie jesteśmy w tym kraju potrzebni, że powinniśmy się przekwalifikować, albo wyjechać za granicę. Zarabiamy tyle samo co niewykwalifikowani pracownicy i rząd pokazał, że ta sytuacja nie ulegnie zmianie. 

To, co przedstawił minister zdrowia spowodowało niedowierzanie i poczucie głębokiego upokorzenia – pisał szef OZZL Krzysztof Bukiel w liście do premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Propozycje skrytykowały także pielęgniarki i położne z OZZPiP. Propozycja MZ rażąco odbiega od propozycji organizacji związkowych – podkreślały i zaznaczały, że w przedstawionym przez MZ projekcie nie została również zachowana zasada proporcjonalności między zarobkami poszczególnych grup pracowników medycznych.

AS

Źródło: FB OZZPZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz