Lekarze piszą list do B.Kempy. Chcą spotkania z premier Szydło

07 Lipca 2016, 17:09

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy po raz kolejny zwrócił się z prośbą o spotkanie z Premier Szydło. Przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel nie kryje swojego rozczarowania faktem, że o takie spotkanie lekarze zabiegają już od wielu miesięcy i są odsyłani z kwitkiem. W emocjonalnym liście do minister Beaty Kempy, pyta retorycznie: Dlaczego traktuje nas Pani jak „niepiśmiennych dokerów z XIX wieku”? Czy brak spotkania w KPRM grozi strajkiem?

W liście do minister Beaty Kempy przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel wylicza próby podjęcia spotkania z Premier Szydło przez organizacje związkowe skupiające pracowników medycznych. Jeden z takich listów był wysłany przez dziewięć, działających wspólnie, ogólnopolskich organizacji związkowych, reprezentujących praktycznie wszystkie zawody medyczne. Trzy listy wysłał Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (w tej liczbie jeden z listów – Porozumienie Rezydentów OZZL). Podobne listy wysyłały inne pojedyncze organizacje – podaje K. Bukiel.

Związkowcy uskarżają się na brak powagi Kancelarii Premier w tej sprawie oraz na ciągłe odsyłanie ich do załatwienia problemu wynagrodzeń z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. W swoim emocjonalnym piśmie przewodniczący OZZL pyta minister Beatę Kempę - Dlaczego traktuje nas Pani jak „niepiśmiennych dokerów z XIX wieku”, których trzeba pouczać, do kogo kierować jakie postulaty? Czy ma Pani świadomość tego, że taka Pani reakcja jest odbierana przez nas jako wyraz niezwykłego lekceważenia, wręcz arogancji obecnego rządu wobec pracowników medycznych?

Samorządowcy chcą omówić z Premier Szydło problem niskich płac wśród przedstawicieli zawodów medycznych oraz wspólnie zastanowić się nad sposobami rozwiązania tej sytuacji. Przewodniczący K. Bukiel dodaje, że pracownicy służby zdrowia „gotują się” i przygotowują do kolejnych protestów, a brak reakcji ze strony szefowej Polskiego rządu nie napawa optymizmem.

 

JS

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz