Zdrowotne zapowiedzi tygodnia

17 Lipca 2016, 20:36

W tym tygodniu, na ostatnim przed parlamentarnymi wakacjami posiedzeniu, Sejm ma się zająć przepisami wprowadzającymi nowe zasady dla inwestycji w ochronie zdrowia. W Senacie natomiast Komisja Zdrowia rozpatrzy projekt nowelizacji ustawy antytytoniowej. Tematy zdrowotne w tym tygodniu także na posiedzeniach kilku zespołów parlamentarnych. W poniedziałek Rada Przejrzystości AOTMiT oceni leki do stosowania w chorobach wątroby i leczeniu czerniaka. Ostatnie przed wakacjami parlamentarnymi posiedzenie Sejmu potrwa od wtorku do piątku. Senat będzie obradował od środy do piątku.

We wtorek (19.07) o godz. 10. zaplanowano posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia. Senatorowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Również we wtorek o godz. 15. rozpocznie się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia – zaplanowano pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z projektem wojewodowie będą opiniowali wnioski dotyczące nowych inwestycji w zdrowiu w oparciu o mapy potrzeb zdrowotnych. Ma to między innymi zapobiec tworzeniu nowych placówek w miejscach, gdzie nie ma zapotrzebowania na dany profil działalności medycznej. W środę o godz. 12. posłowie sejmowej Komisji Zdrowia, zaplanują pracę na kolejne pół roku.

W czwartek (21.07) w Sejmie o godz. 9. odbędzie się posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych. Posłowie omówią m.in. konsekwencje wprowadzenia zarządzenia z dnia 30 czerwca 2016 r. prezesa NFZ dla szpitali powiatowych.

Również w czwartek o godz. 11. odbędzie się posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Posłowie omówią tematy taryfikacji świadczeń w zakresie leczenia uzależnień i roli Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W czwartek (21.07) w Sejmie o godz. 11. odbędzie się posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki. W trakcie posiedzenia ma zostać przeprowadzona debata na temat proponowanych zmian w ustawie refundacyjnej wyrobów medycznych.

O godz. 14. odbędzie się posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów, na którym posłowie omówią problemy pacjentów z zapalnymi chorobami tkanki łącznej.

W poniedziałek, 18 lipca odbędzie się 25. posiedzenie Rady Przejrzystości AOTMiT. Porządek obrad obejmuje m.in. przygotowanie stanowisk ws. oceny leków do stosowania w chorobach wątroby i w leczeniu czerniaka. Rada przygotuje także opinie na temat projektów programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz