Senacka Komisja Zdrowia przyjęła ustawę „antytytoniową”

19 Lipca 2016, 13:05

Senacka Komisja Zdrowia na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Handlowcy zyskali więcej czasu na usunięcie wszelkich informacji dotyczących sprzedawanych wyrobów tytoniowych, poza marką i ceną. 

Taką poprawkę do projektu ustawy antytytoniowej zaproponowało Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na liczne postulaty przedsiębiorców. Oznacza to, że handlowcy będą mieli czas do końca tego roku na usunięcie wszelkich informacji dotyczących sprzedawanych wyrobów tytoniowych, poza marką i ceną.

Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych implementuje unijną dyrektywę tytoniową do polskiego porządku prawnego. Między innymi wprowadza obowiązek umieszczania mieszanych ostrzeżeń zdrowotnych na paczkach papierosów zajmujących 65% zewnętrznego obszaru opakowania i obowiązek informowania przez producentów o wszystkich składnikach używanych do produkcji papierosów. Ustawa wprowadza również zakaz stosowania aromatów. Wyjątkiem są papierosy mentolowe, na które ustanowiono okres przejściowy do 2020 r.

AS

Źródło: Senat

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz