K. Łanda: zlikwidujemy dumping na rynku aptecznym

22 Lipca 2016, 14:52

Wprowadzimy takie regulacje, które całkowicie wyeliminują zjawisko dumpingu na rynku aptecznym – zapowiedział wiceminister zdrowia K. Łanda w Sejmie.

Wiceminister zdrowia K. Łanda – pytany o rozwiązania, jakie resort zdrowia planuje wprowadzić w celu ochrony rodzinnych aptek w konkurencji do dużych aptek sieciowych – mówił, że istotne jest, żeby na rynku aptecznym panowała równowaga. Teraz dochodzi do przesunięcia tej równowagi na korzyść aptek sieciowych – mówił Łanda i dodał, że Ministerstwo Zdrowia będzie chciało ten trend odwrócić.

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad dużą nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne – przypomniał Łanda. Jest za wcześnie, żeby mówić o rozwiązaniach szczegółowych – dodał, ale zdradził, że celem resortu zdrowia jest wprowadzenie takich regulacji, które całkowicie wyeliminują zjawisko dumpingu na rynku aptecznym. Faktem jest, że stosowane są ceny dumpingowe i to jest prawdziwe zagrożenie. To generuje nieuczciwą grę na rynku aptecznym i będziemy się starali temu przeciwdziałać – mówił w Sejmie wiceminister zdrowia.

AS

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz