K. Radziwiłł: nie zgadzamy się na jednolite ceny leków w Europie

01 Sierpnia 2016, 16:41

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniósł się dziś do pojawiających się w mediach doniesień o możliwym ujednoliceniu cen leków we wszystkich krajach Unii Europejskiej. – Dla nas takie rozwiązanie byłoby nie do przyjęcia, gdyż z całą pewnością oznaczałoby wzrost cen leków w Polsce. – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami Radziwiłł. – Sprzeciw w tej sprawie wyraziłem w trakcie ostatniego posiedzenia ministrów zdrowia w ramach Rady Europejskiej.

Minister Radziwiłł podkreślił, że Polska nie chce się izolować od tego typu inicjatyw i współpracuje z krajami Grupy Wyszehradzkiej odnośnie ustalenia możliwości współpracy w rozmowach z przemysłem farmaceutycznym. – Takie rozwiązanie pomogłoby nam uzyskać lepsze ceny zakupu leków w krajach o podobnej zamożności – podkreślał minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia podkreślało dziś, że pacjenci w Polsce nie mają powodów do obaw - poza przedstawionym przez ministra Radziwiłła sprzeciwem wobec ujednolicenia cen leków w całej Europie obecnie w Parlamencie Europejskim nie toczą się żadne prace i dyskusje w tej sprawie.

Agnieszka Kramza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz