Pracodawcy pozytywnie o liście leków dla seniorów

02 Sierpnia 2016, 9:04

Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego pozytywnie oceniają – przygotowany przez resort zdrowia - projekt listy leków dla pacjentów powyżej 75 roku życia.  

Umieszczenie na liście „S” wszystkich farmaceutyków na najczęściej dotykające seniorów schorzenia, umożliwi – zdaniem pracodawców - kontynuację dotychczasowej terapii lekami, które pacjenci znają i którym ufają. Zmiany leków mogą bowiem źle wpłynąć na przestrzeganie zaleceń lekarskich. Poza tym pacjenci będą mogli czuć się bezpiecznie i nie obawiać się braków leków w aptekach, bo umieszczenie na Liście 75+ wszystkich dotychczas najczęściej stosowanych leków gwarantuje ciągłość dostaw – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Korzystnym rozwiązaniem dla polskiej gospodarki jest także umieszczenie na liście „S” produktów wytwarzanych przez krajowych producentów. Ceny leków w Polsce należą do najniższych w Europie, co jest wynikiem obecności na rynku wielu krajowych firm generycznych zapewniających leki produkowane w najwyższych światowych standardach - podkreślają pracodawcy z Konfederacji Lewiatan i PZPPF.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz