PZM: wkrótce pacjenci mogą być zdani tylko na siebie

17 Sierpnia 2016, 10:22

Porozumienie Zawodów Medycznych planuje akcję „Ratuj się, bo kto pomoże!”. W ramach tej inicjatywy przedstawiciele zawodów medycznych skupionych w PZM będą uczyli mieszkańców miast zasad pierwszej pomocy. Nie jest to jednak akcja edukacyjna. Pracownikom medycznym chodzi o uświadomienie Polakom, że wkrótce sytuacja w służbie zdrowia może być na tyle zła, że pacjenci będą musieli radzić sobie sami.

Akcja Porozumienia Zawodów Medycznych odbędzie się w najbliższy i ostatni weekend sierpnia m.in. w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Katowicach, Lublinie, w Łodzi i we Wrocławiu. W ten sposób pracownicy medyczni chcą zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację kadrową w szpitalach i niewystarczające nakłady na ochronę zdrowia. Wczoraj rozpoczęła się również akcja zbierania podpisów pod listem otwartym do premier Beaty Szydło, w którym przedstawiciele zawodów medycznych domagają się spotkania z szefową rządu i dyskusji na temat propozycji reformy w zdrowiu, którą niedawno przedstawił minister zdrowia K. Radziwiłł.

Jak informuje Porozumienie Zawodów Medycznych, jeśli akcja na ulicach polskich miast nie przyniesie efektu, pracownicy ochrony zdrowia zapowiadają dalszą eskalację działań. Na 24 września planowana jest manifestacja przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych w Warszawie.

AS

Źródło: PZM

Foto: Manifestacja lekarzy rezydentów, czerwiec 2016 r.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz