Zmiany w onkopakiecie coraz bliżej

31 Sierpnia 2016, 13:50

Dziś Komitet Stały Rady Ministrów zajmuje się przygotowanymi przez resort zdrowia propozycjami zmian w pakiecie onkologicznym. Ministerstwo Zdrowia już od kilku miesięcy zapowiadało nowelizację onkopakietu. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce pakiet legislacyjnych zmian może trafić do Sejmu. 

Resort zdrowia zapowiadał zmiany w pakiecie onkologicznym od początku tej kadencji. Ministerstwo deklarowało, że m.in. zniesiony zostanie obowiązek zwoływania konsyliów, zlikwidowany zostanie wskaźnik rozpoznawalności nowotworów w POZ i bezlimitowo rozliczana będzie opieka paliatywna i hospicyjna. Najgłośniej zapowiadaną i najbardziej oczekiwaną przez część środowiska lekarskiego zmianą ma być uproszczenie karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO).

Dziś projektem zmian zajmuje się Komitet Stały Rady Ministrów. Jeśli poszczególne resorty nie zgłoszą wielu uwag do przygotowanych przez MZ propozycji, już w przyszłym tygodniu mogłaby się nimi zająć Rada Ministrów. Po przyjęciu projektu zmian przez rząd, cały pakiet mógłby trafić do prac sejmowych jeszcze w tym miesiącu. Na wrzesień zaplanowano bowiem aż trzy posiedzenia Sejmu.

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz