PiS: marihuana tylko w aptekach i do celów leczniczych

05 Września 2016, 15:09

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosiła się dziś do projektu ustawy o leczniczej marihuanie. Projekt autorstwa klubu Kukiz’15 trafił do Sejmu pól roku temu. Prace nad nim zadeklarowały wszystkie kluby parlamentarne, w tym również Prawo i Sprawiedliwość.

Jesteśmy zwolennikami, żeby lecznicza marihuana była dostępna w aptekach. Nie będzie zgody na to, aby osoby prywatne czy stowarzyszenia mogły ją uprawiać legalnie. Tylko i wyłącznie w aptekach i do celów leczniczych. O szczegółach będzie można rozmawiać wtedy, kiedy projekt zostanie przepracowany w komisjach i zobaczymy, jaki finalny jego kształt będzie procedowany przez Sejm – mówiła dziś w Sejmie Beata Mazurek.

Inne zdanie na temat leczniczej marihuany ma jednak minister zdrowia K. Radziwiłł. Na piątkowej konferencji prasowej mówił, że w Polsce nie ma problemu dostępu do leczenia z wykorzystaniem produktów zawierających marihuanę. Mam wrażenie, że nadzwyczajne zainteresowanie marihuaną, jest rodzajem promocji tego miękkiego narkotyku, który jest śmiertelnie niebezpieczny – powiedział Radziwiłł i przypomniał, że pacjentom, którym takie leczenie jest faktycznie potrzebne, resort zdrowia udostępnia produkty na bazie marihuany w ramach importu docelowego. Te leki są pacjentom dostarczane za darmo – podkreślił Radziwiłł.

AS

Źródło: 300polityka

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz