Wlk. Brytania: młodzi lekarze odwołują strajk

13 Września 2016, 14:56

Młodzi lekarze w Wielkiej Brytanii zawieszają akcję protestacyjna planowaną w dniach 12 - 16 września br. Jak informują, robią to z obawy o bezpieczeństwo pacjentów. Pomimo tego planują kontynuować protest w październiku, listopadzie i grudniu. 

Młodzi brytyjscy lekarze twierdzą, że projekt umowy, jaką zaproponował im minister zdrowia Jeremy Hunt, zaszkodzi bezpieczeństwu pacjentów. Mimo to zdecydowali się odwołać zaplanowaną na połowę września akcję protestacyjną.

Minister zdrowia z zadowoleniem przyjął decyzję w sprawie zawieszenia strajku. Jednocześnie stwierdził, że zapowiedź przyszłych akcji protestacyjnych, to działania całkowicie nieodpowiedzialne. Szansą na uniknięcie dalszych akcji protestacyjnych – zdaniem młodych lekarzy – są ewentualne działania resortu zdrowia zmierzające do zawarcia z nimi nowej umowy.

Konflikt między młodymi lekarzami i rządem brytyjski trwa już od kilkunastu miesięcy. W wyniku negocjacji prowadzonych przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (BMA) a resortem zdrowia, wypracowano propozycje, które następnie zostały poddane referendalnemu głosowaniu. Młodzi medycy jednak opowiedzieli się za odrzuceniem warunków, jakie proponuje im brytyjski rząd. Konflikt nadal trwa.

Małgorzata Wojdowska

Źródło: www.bma.org.uk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz