Arłukowicz chce informacji rządu w sprawie zamiany leku Atram

13 Września 2016, 16:37

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Sejmu Bartosz Arłukowicz, szef sejmowej Komisji Zdrowia złożył wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad sejmu o informację rządu na temat zagrożenia dla życia Polaków, spowodowanego zamianą leku Atram.

 - Minister zdrowia przez 3 tygodnie nie poinformował Polaków o zagrożeniu zdrowia i życia  - mówił z mównicy sejmowej Bartosz Arłukowicz. – Chcemy, aby pani premier poinformowała, jak to się dzieje, że Minister Zdrowia podejmuje informacje o tym, że jest zagrożenie zdrowia i życia Polaków przez możliwą zamianę leków, a publicznie występuje dopiero wtedy, kiedy media podnoszą tę sprawę.  Arłukowicz apelował do premier Beaty Szydło, aby nie zapominała o bezpieczeństwie Polaków.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że sprawa ta została omówiona przez Konwent Seniorów i wniosek o informację rządu został skierowany do Komisji Zdrowia.

 - Komisja Zdrowia w sprawie zamiany leków z niczym na pewno nie będzie zwlekała – odpowiadał Arłukowicz. – Wniosek formalny polegał na tym, aby cała Wysoka Izba i cała Polska dowiedziała się o tym dlaczego minister przez trzy tygodnie nie informował Polaków o zagrożeniu życia i zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz