Kolejne izby lekarskie popierają wrześniową manifestację

16 Września 2016, 10:35

Bydgoska OIL, to już 15. Izba Lekarska, która zadeklarowała swoje poparcie i chęć pomocy w organizacji przygotowywanej na 24 września ogólnopolskiej manifestacji wszystkich zawodów medycznych, która odbędzie się w Warszawie.

Związkowcy prezentują na swojej stronie listy poparcia i zachęcają do udziału w manifestacji: „Zachęcamy lekarzy i nie lekarzy, którzy wybierają się na manifestację 24 września, aby zapytali w swojej Okręgowej Izbie Lekarskiej o możliwość przejazdu transportem organizowanym przez Izbę”.

Jak dotąd taki transport zapewniają m. inny izby: Lubelska, Krakowska, Gdańska, Dolnośląska, Śląska, Warmińsko-Mazurska, Warszawska, Wielkopolska, Szczecińska, Łódzka, Beskidzka, Opolska, Rzeszowska, Kujawsko-Pomorska i Bydgoska.

Przypomnijmy, 24 września przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych będą manifestować przeciwko złym warunkom pracy i zbyt niskim nakładom na ochronę zdrowia. Porozumienie Zawodów Medycznych – zrzeszające 9 związków zawodowych - chce stworzenia programu, który roboczo został nazwany „Czas na Zdrowie+”. Protestujący przejdą od Placu Zamkowego ulicami Warszawy i zakończy się na Placu Konstytucji.

Proponowany przez związki zawodowe program „Czas na Zdrowie+” ma pomóc w rozwiązaniu nie tylko problemów z zatrudnieniem, nie tylko gwarantować godziwe warunki pracy, ale przede wszystkim zapewnić pracownikom medycznym i ich pacjentom standardów obowiązujących w UE – deklaruje Porozumienie Zawodów Medycznych.

Janusz Maciejowski

Źródło: OZZL

Foto: manifestacja lekarzy rezydentów, czerwiec 2016 r.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz