Farmaceuci szpitalni dołączą do sobotniej manifestacji

22 Września 2016, 15:01

Porozumienie Zawodów Medycznych informuje o dołączaniu do organizacji kolejnych przedstawicieli zawodów medycznych. Obecnie do PZM dołączyła Organizacja Międzyzakładowa Farmaceutów Szpitalnych OPZZ "Konfederacja Pracy". Porozumienie organizuje 24 września w Warszawie ogólnopolską manifestację wszystkich zawodów medycznych.

PZM postuluje miedzy innymi o przestrzeganie prawa pracy w szpitalach i poradniach, zmniejszenie biurokracji, zwiększenie przeznaczanych przez państwo środków na opiekę zdrowotną z obecnych 4,38 proc. PKB do 6,8 proc. i godziwe wynagradzanie zawodów medycznych.

Dzisiaj pod Sejmem ruszyła pikieta organizowana przez Porozumienie Rezydentów OZZL. Młodzi lekarze przedstawią swoje oczekiwania związane z omawianym na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Zdrowia projektem ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych zostali zaproszeni przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na spotkanie 23 września (czyli dzień przed planowaną od ponad miesiąca manifestacją) "poświęcone sprawom pracowników medycznych i postulatom zgłaszanym przez PZM". Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (jednego z 9 związków wchodzących w skład PZM) Krzysztof Bukiel uznał tę propozycję za niepoważną. 

Manifestacja rozpocznie się 24 września o godzinie 12.00, przejdzie od Placu Zamkowego ulicami Warszawy i zakończy się na Placu Konstytucji.

JMac.

Źródło: PZM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz