OZZL: spotkanie z rządem tak, ale w innym terminie

22 Września 2016, 16:13

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy – jeden z organizatorów sobotniej manifestacji pracowników medycznych – nie zamierza skorzystać z zaproszenia do rozmów, które do wszystkich członków Porozumienia Zawodów Medycznych skierował minister K. Radziwiłł. Spotkanie miałoby się odbyć jutro w południe w Centrum Dialogu Społecznego. W zamian lekarze proponują inny termin spotkania. 

OZZL  wysłał do Ministerstwa odpowiedź, w której zaznaczył, że jest otwarty na konstruktywny dialog z rządem. Zaproponował jednak, podobnie jak pozostałe związki,  inny termin spotkania np. 24 września (dzień manifestacji) po godzinie 16.00. Wtedy w Warszawie będą przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych i będziemy mogli wspólnie spotkać się z panem Ministrem – wyjaśnia OZZL.

OZZL przypominał również, że PZM od pół roku zabiega o spotkanie z Panią Premier, „bo zasadniczym postulatem Porozumienia Zawodów Medycznych jest poprawa warunków funkcjonowania całej publicznej służby zdrowia, co będzie niemożliwe – jak słusznie zauważa przy każdej okazji minister Radziwiłł - bez istotnego i bezzwłocznego wzrostu nakładów na lecznictwo. Decyzję o tym wzroście, co oczywiste, może podjąć nie sam minister zdrowia, ale cały rząd.”

 

Aleksandra Smolińska

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz