Komisja Zdrowia o jutrzejszym proteście środowisk medycznych

23 Września 2016, 9:08

Dziś w Sejmie posłowie zagłosują za odrzuceniem lub dalszym procedowaniem dwóch obywatelskich projektów ustaw dotyczących prawa do aborcji. W bloku głosowań także poselski projekt nowelizacji ustawy o leczeniu niepłodności – zaostrzający przepisy dot. in vitro. Sejmowa Komisja Zdrowia zdecyduje czy rząd udzieli posłom informacji na temat sytuacji związanej z protestem środowisk medycznych, zaplanowanym na jutro w Warszawie.

Dziś rano posłowie zdecydują o dalszych losach dwóch obywatelskich projektów ustaw regulujących kwestię prawa do przerywania ciąży. Jeden z nich liberalizuje obecne przepisy, a drugi przewiduje całkowity zakaz aborcji. W bloku głosowań dziś także głosowanie nad poselskim projektem, który zaostrza regulacje dotyczące wykonywania in vitro. Wszystkie trzy projekty mogą zostać odrzucone przez Sejm bądź skierowane do dalszych prac w sejmowych komisjach.

Sejmowa Komisja Zdrowia zdecyduje dziś czy na posiedzeniu plenarnym rząd będzie musiał przedstawić posłom informację na temat sytuacji związanej z protestem środowisk medycznych, zaplanowanym na jutro. Początek posiedzenia zaraz po głosowaniach, około godz. 10.30.

Na dziś na godz. 12.30 minister zdrowia K. Radziwiłł zaprosił do Centrum Dialogu Społecznego przedstawicieli medycznych związków zawodowych, które na jutro zaplanowały swoją manifestację w Warszawie. Z informacji udzielanych przez Porozumienie Zawodów Medycznych wynika jednak, że związki zaproszenia do rozmów nie przyjmą. W zamian proponują ministrowi spotkanie po jutrzejszej manifestacji.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

racjonalista Piątek, 23 Września 2016, 10:09
Kilka ciekawych pytań (na razie bez odpowiedzi)
1. Czemu Centrum Egzaminów Medycznych pomimo wyroku TK i nie chce ujawnić pytań z egzaminów medycznych, które już się odbyły? Korporacja prawnicza nie ma z tym problemów.
2. Dlaczego lekarze zdają egzaminy specjalizacyjne ołówkiem?! Inne egzaminy zdawane są długopisem.
3, Czy wysoka niezdawalność przyszłych anestezjologów (w jednej z sesji egzaminu nie zdało 94% lekarzy - wyniki na stronie www.cem.edu.pl ), w kolejnych ponad połowa ma związek z wypełnianiem testów ołówkiem i ingerencją osób trzecich, chęcią zatrzymania lekarzy w Polsce?
4. Zaciekłość z jaką broniony jest dostęp do pytań egzaminacyjnych, z egzaminów które już się odbyły jest bardzo podejrzana. Czyje głowy mogłyby "polecieć" po ujawnieniu tych pytań?
5. Czy pytanie były właściwie przygotowane i sprawdzały wiedzę kandydatów?
Ich utajnienie powinno budzić sprzeciw społeczny. Szczególny sprzeciw społeczny powinno budzić wypełnianie tych testów OŁÓWKIEM!!! Za pomocą gumki można komuś pomóc , jak i zaszkodzić.
6. Czemu lekarze nie mogą sprawdzić po egzaminie na jakie pytania odpowiedzieli dobrze, a na jakie źle???
Sprawą powinny szeroko zainteresować się media!