Dziś spotkanie ministra Radziwiłła ze związkowcami

27 Września 2016, 9:19

Dziś minister Konstanty Radziwiłł spotka się z przedstawicielami dziewięciu związków zawodowych zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych. Rozmowy mają dotyczyć postulowanego przez pracowników ochrony zdrowia zwiększenia nakładów na zdrowie, poprawy warunków pracy oraz podwyżki wynagrodzeń. Radziwiłł ma także przedstawić związkowcom nową propozycję dotyczącą minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia.

Dziś o godz. 16 w Centrum Dialogu Społecznego mają się rozpocząć rozmowy ministra zdrowia K. Radziwiłła z przedstawicielami dziewięciu grup zawodów medycznych, zrzeszonych w PZM. Poza ogólnymi postulatami pracowników ochrony zdrowia, dotyczącymi m.in. zwiększenia nakładów na zdrowie, poprawy warunków pracy oraz podwyżek wynagrodzeń, tematem rozmów będzie także nowa propozycja resortu zdrowia dotycząca minimalnych płac w służbie zdrowia.

Poprzedni projekt Ministerstwa Zdrowia nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez środowiska medyczne. Związkowców nie satysfakcjonowała ani kwota bazowa minimalnego wynagrodzenia w zdrowiu, ani wskaźniki dla poszczególnych grup zawodowych. Nowa propozycja resortu ma załagodzić trwający od kilku tygodni spór. Prawdopodobnie nie będzie się ona jednak znacząco różnić od wcześniejszych kwot zaproponowanych przez resort zdrowia. W ubiegłym tygodniu wiceminister zdrowia Piotr Warczyński na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia przyznał, że rząd nie ma w tej chwili pieniędzy na szybką realizację postulatów związków zawodowych w ochronie zdrowia. 

Redakcja

Foto: manifestacja PZM, 24 września 2016 r.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz