Premier: będzie wsparcie dla niepełnosprawnych dzieci

06 Października 2016, 15:15

Wprowadzenie od 1 stycznia 2017 r. programu wsparcia dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, zabezpieczenie na ten cel środków w przyszłorocznym budżecie oraz przeprowadzenie akcji promującej ochronę życia – to trzy zobowiązania rządu przedstawione w Sejmie przez premier Beatę Szydło. Wsparcie rządu ma także dotyczyć opieki zdrowotnej dla niepełnosprawnych dzieci.

– Przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie, wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później, w opiece nad urodzonym dzieckiem – zapowiedziała szefowa rządu. 

Dodała, że program zostanie przygotowany do końca roku, a projekt ustawy zostanie przedstawiony do końca bieżącego miesiąca. Drugie ze zobowiązań przedstawionych przez premier to zgłoszenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu zabezpieczających środki finansowe na realizację tego programu od 1 stycznia 2017 r. Po trzecie – zapowiedziała szefowa rządu – zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia.

AS

Źródło: TVP INFO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz