Konferencja: Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej

Wydawnictwo Lekarskie PZWL wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim organizują w piątek, 14 października konferencję na temat medycyny sportowej w ujęciu interdyscyplinarnym oraz roli kardiologów w budowaniu formy zawodników. 

Ważne miejsce w zespołach terapeutycznych opiekujących się sportowcami zajmują kardiolodzy. Częstość występowania nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca czy nieprawidłowości morfologicznych wśród zawodników, stwarza konieczność okresowych badań specjalistycznych. Jeśli dodać do tego coraz większą aktywność rekreacyjną ludzi w różnym wieku, to problem staje się istotny.

Konferencja będzie także okazją do zaprezentowania najnowszej publikacji pt.: „Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Braksatora oraz prof. Artura Mamcarza. Opracowanie uwzględnia interdyscyplinarne spojrzenie oraz wszystkie elementy, których znajomość konieczna jest dla poznania zarówno fizjologii, patologii i kliniki oraz orzecznictwa sportowego.

Początek konferencji zaplanowano na godz. 12. Odbędzie się ona w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Poniżej szczegółowy program wydarzenia:

12:00 - 12:05

Rozpoczęcie konferencji.

red. Henryk Urbaś

12:05 - 12:25

„Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” – o książce słów kilka.

dr hab. n. med. Wojciech Braksator

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

12:25 - 12:40

Wystąpienie przedstawiciela PKOl.

12:40 - 12:55

Doping na letnich Igrzyskach Olimpijskich.

dr n. farm. Andrzej Pokrywka

12:55 - 13:10

Czy systematyczna aktywność fizyczna przedłuża życie?

prof. dr hab. med. Wojcech Drygas

13:10 - 14:00

Zakończenie panelu, poczęstunek.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz