MZ przeprowadza zmiany na stanowiskach Konsultantów Krajowych

18 Października 2016, 15:44

Resort zdrowia przeprowadził kilka zmian na stanowiskach Konsultantów Krajowych. Ze swoją funkcją pożegnali się dotychczasowi Konsultanci w dziedzinie hematologii, ortopedii i fizjoterapii. Kilka dni temu Konsultantem w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii przestał być także prof. Krzysztof Kusza. 

Wczoraj prof. Jan Szczegielniak odebrał nominację na Konsultanta Krajowego w dziedzinie fizjoterapii. Zastąpił on na tym stanowisku dra Zbigniewa Wrońskiego. Prof. Szczegielniak jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii oraz wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Jest też wykładowcą na Politechnice Opolskiej oraz członkiem Komitetu Organizacyjnego Samorządu Fizjoterapeutów.

Konsultantem Krajowym w dziedzinie hematologii ponownie został prof. Wiesław Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Zastąpił na tym stanowisku prof. Dariusza Wołowca z Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku UM we Wrocławiu.

Nowym konsultantem w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu został prof. Jarosław Czubak z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku. Prof. Czubak zastąpił na tym stanowisku wieloletniego Konsultanta Krajowego, prof. Pawła Małdyka z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Aleksandra Smolińska

Źródło: PTF

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz