Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego INFARMY

25 Października 2016, 15:41

Ze stanowiska dyrektora generalnego INFARMY po ośmiu latach odchodzi Paweł Sztwiertnia. Z początkiem listopada zastąpi go Bogna Cichowska-Duma. Jak podkreśla nowa dyrektor generalna: praca w INFARMIE stanowi wyzwanie, które pozwoli mi w pełni wykorzystać  doświadczenia z sektora publicznego i prywatnego. Jako główny cel stawiam sobie kontynuowanie działań INFARMY zmierzających do pogłębiania dialogu społecznego, służącego zwiększeniu dostępu polskich pacjentów do innowacyjnych terapii.

W imieniu Zarządu chciałabym podziękować Pawłowi Sztwiertni za wiele lat pracy na rzecz innowacyjnych firm farmaceutycznych. Zbudował liczącą się organizację. Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy w obszarze polityki zdrowotnej udało się przenieść debatę publiczną na temat wartości innowacji na wyższy poziom – z perspektywy kosztu do roli długofalowej inwestycji w gospodarczą i społeczną aktywność Polaków. Jako Zarząd chcemy, aby Paweł zaangażował się w nowe projekty, niezwykle ważne dla całej branży farmaceutycznej. Ma nasze pełne poparcie  – powiedziała prezes zarządu INFARMY Dorota Hryniewiecka-Firlej.

2 listopada stanowisko dyrektora generalnego INFARMY obejmie Bogna Cichowska-Duma, absolwentka krakowskiego Collegium Medicum, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Szkoły Głównej Handlowej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w administracji rządowej oraz na rynku prywatnych usług medycznych. W latach 2002-2011 Bogna Cichowska-Duma pracowała w Ministerstwie Gospodarki jako starszy specjalista, a następnie jako zastępca dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich oraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w Departamencie Koordynacji Wdrażania Programów oraz Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach. Od 2011 roku związana jest z sektorem prywatnej opieki medycznej. Przez cztery lata kierowała Centrum Medycznym Medicover w Wilanowie, a od 2015 roku była dyrektorem zarządzającym jednej z placówek sieci LuxMed.

AS

Źródło: INFARMA

Foto: INFARMA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz