Wiemy kto będzie ministrem zdrowia w „gabinecie cieni” PO

17 Listopada 2016, 9:18

Dziś Platforma Obywatelska ogłosi swój „gabinet cieni”. Wiemy kto zostanie ministrem zdrowia. Będzie zaskoczenie?

Z naszych informacji wynika, że ministrem zdrowia w „gabinecie cieni” Platformy Obywatelskiej zostanie prof. Tomasz Grodzki, senator i członek senackiej komisji zdrowia.  W Parlamencie zasiada dopiero pierwszą kadencję. Jest cenionym transplantologiem. Przez ostatnie 18 lat był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie. Niedawno został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej.

Za sprawy polityki społecznej ma natomiast w gabinecie cieni odpowiadać senator Jarosław Duda. Przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej pełnił on funkcję wiceministra pracy i polityki społecznej. W rządzie Jerzego Buzka natomiast był wiceprezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z naszych informacji wynika, że całość spraw związanych ze zdrowiem, rodziną i polityką społeczną w gabinecie cieni ma koordynować była premier Ewa Kopacz.

Platforma Obywatelska ma ogłosić oficjalnie skład gabinetu cieni podczas dzisiejszej Rady Krajowej, która rozpoczyna się o godz. 12:00.

Aleksandra Smolińska

Foto: po.org

Polecamy także:

  • O rezygnacji senatora T.Grodzkiego z funkcji dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz