Przetarg na szczepionki p. pneumokokom ostatecznie rozstrzygnięty

14 Grudnia 2016, 9:24

Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła orzeczenie w sprawie odwołania jednego z dwóch koncernów farmaceutycznych, które brały udział w przetargu rozpisanym przez resort zdrowia na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom.

Przetarg dotyczył dostarczenia 1,2 mln dawek szczepionek przeciwko pneumokokom, które resort zdrowia od 1 stycznia zrefunduje dla wszystkich nowo narodzonych dzieci. Przetarg wygrała firma GSK. Odwołanie do Krajowej Izby złożył drugi uczestnik przetargu – Pfizer.

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że odwołanie zostaje oddalone

Ogłoszenie orzeczenia pozwala na zakończenie postępowania przetargowego. To oznacza, że – zgodnie z decyzją ministra zdrowia – dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciwko pneumokokom będą szczepione SYNFRORIX-em PCV10 . Umowa dotycząca  zakupu szczepionek została podpisana już wczoraj.

Producent jest zobowiązany do 20 grudnia dostarczyć wszystkie zakupione szczepionki do Centralnej Bazy Rezerw Przeciwepidemicznych. Będą one z niej dystrybuowane do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, tak by placówki medyczne mogły szczepić przeciwko pneumokokom wszystkie dzieci urodzone po 31 grudnia 2016 r.

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Polecamy także:

  • O kłopotach z przetargiem na szczepionki p. pneumokokom pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz