Novartis oskarżany o korumpowanie urzędników państwowych w Grecji

04 Stycznia 2017, 10:43

Grecki minister sprawiedliwości we wtorek zadeklarował "szybkie i gruntowne" dochodzenie w sprawie podejrzenia korupcji. Sprawa dotyczy urzędników państwowych i szwajcarskiego giganta farmaceutycznego Novartis.

Stavos Kontonis zarządził dochodzenie po pojawieniu się informacji na temat rzekomych łapówek, jakie mieli otrzymywać urzędnicy od firmy Novartis. Wstępne dochodzenie w tej sprawie trwa już od dwóch miesięcy i dotyczy aż 178 osób.

Novartis się broni

Sprawa stała się głośna po tym, jak w ostatnich dniach próbę samobójczą podjął dyrektor Novartisu w Atenach. Jest on jednym z podejrzanych w aferze korupcyjnej.

Farmaceutyczny gigant wydał krótkie oświadczenie o tym, że firma jest świadoma medialnych doniesień dotyczących nielegalnych praktyk biznesowych.- Stawiamy sobie najwyższe standardy etycznego postępowania w biznesie oraz przestrzegania przepisów we wszystkich aspektach swojej działalności, a wszelkie zarzuty o nierzetelność traktujemy bardzo poważnie – możemy przeczytać w oświadczeniu firmy. Novartis zadeklarował także pełną współpracę z greckimi władzami. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: france24.com

Foto: Wikipedia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz