USA: coraz więcej chętnych do ubezpieczenia w Obamacare

12 Stycznia 2017, 16:08

Według najnowszych szacunków od 1 listopada do 19 grudnia 2016 roku, ok. 6,4 miliona mieszkańców USA przystąpiło do ubezpieczenia Obamacare. 

Komentując te dane, rząd USA wskazuje na "wyraźne zapotrzebowanie na przystępne - zarówno w wymiarze jakościowym jak i ilościowym -  usługi na rynku ubezpieczeniowym." 

O 400 tys. więcej chętnych niż rok temu

Na dzień 1 stycznia 2017 liczba osób przystępujących do ubezpieczenia, była wyższa o 400 tys. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Wydłużenie terminu przystąpienia do ubezpieczenia, spowodowały osiągnięcie wyniku na poziomie 2,05 mln nowych i 4,31 mln powracających do Obamacare konsumentów.

W 2017 r. blisko 14 mln osób w Obamacare

Amerykańska administracja spodziewa się, że w roku 2017 około 13,8 miliona osób przystąpi do ubezpieczenia zdrowotnego ustanowionego na podstawie ustawy prezydenta Baracka Obamy (w 2016 roku było to 12,7 mln osób). Obamacare pozwala konsumentom na zakup indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego i otrzymywanie do nich dopłat - wyliczanych na podstawie dochodu.

Wzrośnie składka zdrowotna

W październiku ubiegłego roku rząd zapowiedział, że w 2017 r. składki zdrowotne wzrosną o 25 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Średnia miesięczna składka ma wzrosnąć z 242$ do 302$ w 2017 r. Duże firmy ubezpieczeniowe, takie jak m.in.: UnitedHealth Group Inc i Aetna Inc, 

w odpowiedzi na wprowadzane zmiany zapowiedziały wycofanie się w 2017 roku z rynku, z powodu zbyt dużych strat finansowych.

Małgorzata Wojdowska

Źrodło: reuters

Polecamy także:
O planach nowego Prezydenta USA D.Trumpa wobec Obamacare pisaliśmy tutaj.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Obserwator Wtorek, 24 Stycznia 2017, 20:17
To propaganda....za pare dni miliony ludzi odejdzie z ObamaCare... ja takze,czekam tylko na ogloszenie ze kongres zaakceptuje wolnosc tz. ze wolno robic co sie chce z ubezpieczeniem i nie ma obowiazku ( Wolnosc Tomku w swoim domku)........Cyt. co oglosil Trump przed wyborami i ja na niego glosowalem....Vivat America.....

Congress must act. Our elected representatives in the House and Senate
must:1. Completely repeal Obamacare. Our elected representatives must eliminate the
individual mandate. No person should be required to buy insurance unless he
or she wants to........