MZ szykuje zmiany w kierownictwie. Wiemy kto odejdzie

24 Stycznia 2017, 15:46

Do resortu zdrowia nie wpłynęła jeszcze z KPRM oficjalna decyzja o powołaniu na stanowisko wiceministra zdrowia pielęgniarki Józefy Szczurek-Żelazko, ale pewne jest już, że rozpocznie ona pracę w resorcie od 1 lutego br. Dla jednego z wiceministrów oznacza to pożegnanie ze stanowiskiem. Dla kogo?

Z kompetencji wiceministra Marka Tombarkiewicza spadnie nadzór nad Departamentem Pielęgniarek i Położnych. Przejmie go wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, która z wykształcenia jest pielęgniarką. Ale to nie koniec zmian.

Z MZ odchodzi Piotr Warczyński

Józefa Szczurek-Żelazko, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od osób związanych z Ministerstwem Zdrowia, przejmie także obowiązki po wiceministrze Piotrze Warczyńskim. To, że wiceminister Warczyński odejdzie, było już w resorcie wiadomo od chwili, kiedy padł pomysł powołania pielęgniarki na stanowisko sekretarza stanu – mówi jeden z naszych rozmówców. Nie, na pewno minister Warczyński, nie zostanie w strukturach ministerstwa, ale gdzie będzie pracował, tego nie wiem – dodaje inny rozmówca.

MZ nie potwierdza i nie zaprzecza

Piotr Warczyński nie chce na razie przekazywać żadnych informacji. Zmiany na pewno będą, bo wiążę się to z powołaniem nowego sekretarza stanu i to nie jest tajemnicą – mówi Polityce Zdrowotnej. – O reszcie dowiedzą się państwo już niebawem – dodaje. Resort na razie nie zaprzecza ani nie potwierdza tych informacji.

Przypomnijmy, że Piotr Warczyński to jedyny wiceminister, który pozostał na swoim stanowisku po zmianie ekipy. Wcześniej przez wiele lat kierował pracą Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia. W resorcie podlega mu Departament Dialogu Społecznego, Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg oraz Departament Organizacji Ochrony Zdrowia.

Janusz Maciejowski

Polecamy także:

  • O tym, że Józefa Szurek-Żelazko zostanie nowym wiceministrem zdrowia pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Marek58 Środa, 25 Stycznia 2017, 0:10
Szczurek-Żelazko jako posłanka musi mieć rangę sekretarza stanu. A to oznacza, że zagrożony dymisją jest dotychczasowy sekretarz stanu Jarosław Pinkas. Chyba że premier wzorem swojej poprzedniczki uczyni nową minister pełnomocnikiem rządu i skieruje do MZ.