Pielęgniarki spotkały się z nową wiceminister zdrowia

06 Lutego 2017, 12:54

Pielęgniarki z Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych spotkały się z nową wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko. Jak mówią w rozmowie z Polityką Zdrowotną, są zadowolone ze spotkania i wspólnych ustaleń. O czym rozmawiały?

Przedstawiciele Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych spotkali się z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko. Rozmowa dotyczyła najpilniejszych do załatwienia problemów.  - To było pozytywne spotkanie. Cieszymy się, że wiceministrem jest pielęgniarka. Od dawna o to zabiegałyśmy – powiedziała nam Zofia Małas, przewodnicząca NRPiP.

Pielęgniarki rozmawiały o przyszłej współpracy z MZ

- Podczas spotkania zasygnalizowałyśmy najważniejsze problemy dotyczące pielęgniarek i położnych. – mówi Małas. – 17 marca Ministerstwo Zdrowia planuje zorganizować debatę na temat stanu pielęgniarstwa, w której uczestniczyć będą m.in.: NRPiP oraz Okręgowe Izby. Pielęgniarki zaprosiły też nową wiceminister na najbliższe posiedzenie Rady. Chcemy debatować o aktualnych problemach pielęgniarek i położnych, a w szczególności o bezpiecznym wykonywaniu zawodów w aspekcie malejącej liczby pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia – dodaje Zofia Małas.

Nowa wiceminister odpowiada za pielęgniarki i dialog społeczny

Przypomnijmy, że Józefa Szczurek-Żelazko na stanowisku wiceministra zdrowia pracuje od 1 lutego. Na stanowisku sekretarza stanu w resorcie zastąpiła Jarosława Pinkasa. Do jej kompetencji należy nadzór nad departamentem pielęgniarek i położnych, departamentem dialogu społecznego oraz departamentem matki i dziecka. Józefa Szczurek-Żelazko jest także odpowiedzialna w resorcie zdrowia za nadzór i kontrolę.

Janusz Maciejowski

Foto: NIPiP

Polecamy także: 

  • O nowym podziale kompetencji w MZ pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz