Już ponad 1,6 mln Polaków wykupiło dodatkową polisę zdrowotną

09 Lutego 2017, 11:52

Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Z danych podanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń taką polisę ma już ponad 1,6 mln osób.

Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, po pierwszym półroczu 2016 roku, składka zebrana na rynku ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła 263,5 mln zł. To niemal 11-proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Najwięcej polis indywidualnych

Największy przyrost widoczny jest w ubezpieczeniach indywidualnych, gdzie składka wzrosła aż o 16 proc. Liczba osób posiadających polisy zwiększyła się rok do roku o 26 proc. i osiągnęła liczbę 1,67 mln. Najczęściej posiadanymi ubezpieczeniami są polisy grupowe, zazwyczaj kupowane przez pracodawców lub przez samych pracowników – niemal 1,4 mln. Jednak to w ubezpieczeniach indywidualnych widać największy, bo aż 44 proc.  wzrost liczby klientów.

Potrzebne zmiany systemowe

–Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne są w Polsce najczęściej elementem świadczeń socjalnych. Mimo, że liczba ubezpieczonych wzrasta, to dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne nadal nie są powszechne. Jeżeli chcemy, aby były dostępne dla przeciętnego Kowalskiego, muszą zostać wprowadzone odpowiednie regulacje i zmiany systemowe, pozwalające na ich rozwój  – mówi Dorota M. Fal,  doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

Aleksandra Smolińska

Źródło: PIU

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz