Lekarze oburzeni propozycją wicepremiera Gowina

10 Lutego 2017, 10:19

Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina studia w Polsce powinny być bezpłatne. Wyjątkiem są jednak studia medyczne, za które trzeba byłoby zapłacić, albo odpracować w Polsce ich koszty po zakończeniu kształcenia. Lekarze są tą propozycją oburzeni. 

- Wicepremier rządu tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin po raz kolejny zapowiada wprowadzenie bezprawnych rozwiązań, dyskryminujących jedną grupę społeczną, to jest studentów medycyny – czytamy w oświadczeniu lekarzy z OZZL.

Lekarzy w Polsce będzie jeszcze mniej

Lekarze z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy uważają, że propozycja J. Gowina to forma karania osób, które chcą zostać lekarzami. – Wobec skrajnego niedoboru lekarzy w Polsce, propozycję tę można przyrównać do pomysłu wprowadzenia kar finansowych za posiadanie dzieci w sytuacji kryzysu demograficznego – piszą lekarze w swoim oświadczeniu i wyliczają negatywne skutki takiego rozwiązania. Ich zdaniem zwiększy to emigrację lekarzy i studentów medycyny, którzy do tej pory wahali się czy podjąć taką decyzję. Znacząco zmniejszy się również zainteresowanie studiami medycznymi przez osoby mniej zamożne, a wszystko w konsekwencji doprowadzi do jeszcze większego niedoboru lekarzy.

Propozycja wicepremiera Gowina kompromituje rząd

- Jest to propozycja tak absurdalna, że należałoby się zastanowić czy nie jest to – ze strony wicepremiera Gowina – prowokacja wymierzona w obecny rząd, mająca na celu jego skompromitowanie w oczach społeczeństwa – piszą lekarze i zamierzają zwrócić się do premier Beaty Szydło z prośbą o ustosunkowanie się do zapowiedzi wicepremiera Gowina.

Aleksandra Smolińska

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz