Ustawa o sieci szpitali już za 2 tygodnie w Sejmie

22 Lutego 2017, 11:52

Sejm zajmie się ustawą o sieci szpitali już za dwa tygodnie. Poinformował o tym wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

Wczoraj projekt wdrażający sieć szpitali przyjęła Rada Ministrów. Teraz ustawa trafi do prac parlamentarnych. Jak poinformował dziś wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) stanie się to już na kolejnym posiedzeniu Sejmu, za dwa tygodnie.

Prace nad siecią szpitali przyśpieszają

Prace nad ustawą o sieci szpitali przyśpieszają, mimo że wczoraj Rada Ministrów na wniosek ministra K. Radziwiłła zdecydowała, że nowe przepisy wejdą w życie trzy miesiące później niż zakładano – zamiast 1 lipca, dopiero od 1 października tego roku.

Ponieważ dotychczasowe kontrakty wygasną w połowie roku, NFZ będzie musiał aneksować umowy ze szpitalami na kolejne trzy miesiące. W przypadku ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji kontrakty zostaną podpisane jeszcze na rok. To również zmiana, którą wczoraj przyjął rząd.

W rządzie nie ma jednomyślności

Zdanie odrębne do projektu ustawy o sieci szpitali zgłosił wczoraj wicepremier Jarosław Gowin, który już wcześniej wypowiadał się krytycznie o propozycji resortu zdrowia. Jak powiedziała wczoraj po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło, wicepremier będzie miał możliwość zgłosić swoje poprawki do projektu w trakcie prac parlamentarnych. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/Paweł Kula

Polecamy także:

  • O tym, że wicepremier Gowin nie popiera ustawy o sieci szpitali pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz