Już w przyszłym tygodniu Sejm uchwali ustawę o sieci?

15 Marca 2017, 14:31

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu, według moich informacji, będzie się odbywało dalsze procedowanie i bardzo możliwe, że na tym posiedzeniu ustawa o sieci szpitali zostanie w całości przyjęta – zapowiedział dziś wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

W ubiegłym tygodniu na sejmowej Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie ustawy o sieci szpitali. Projekt nie został skierowany do prac w podkomisji. Do ustawy zostały natomiast zgłoszone poprawki, które zapowiedział wcześniej wicepremier Jarosław Gowin.

Ustawa może być przyjęta już na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Dziś wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia zapowiedział, że posłowie będą chcieli zakończyć pracę nad ustawą już na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu. To oznacza, że jedna z najbardziej kluczowych ustaw przygotowanych przez MZ zostanie uchwalona na zaledwie dwóch posiedzeniach Sejmu.

- Ustawa o sieci jest przyjazna szpitalom. Jest niezwykle potrzebna i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż to, co proponowała przez ostatnie lata rządząca koalicja, w postaci aneksowania. Jest to także lepsze rozwiązanie od zwykłego kontraktowania. Na tę chwilę, przy tych środkach, które są i przy tych rozwiązaniach organizacyjnych w ochronie zdrowia, ustawa o sieci szpitali jest rozwiązaniem optymalnym – powiedział dziś poseł Tomasz Latos na konferencji w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu, ustawa o sieci szpitali wejdzie w życie od 1 października, a nie jak wcześniej zapowiadano - od 1 lipca br.

Aleksandra Smolińska

Foto: Mikołaj Bogdanowicz tt

Polecamy także:

  • O ekspresowym tempie prac nad ustawą o sieci pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz