Gryza: podniesiemy wyceny świadczeń w lecznictwie szpitalnym

15 Marca 2017, 15:23

Taką informację potwierdził dziś wiceminister Piotr Gryza, po spotkaniu z dyrektorami szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Nowe wyceny mają zacząć obowiązywać jeszcze przed wejściem w życie ustawy o sieci szpitali.

- Tak, rzeczywiście – ze względu na to, że wycena świadczeń w lecznictwie szpitalnym nie była od dawna korygowana, planujemy zmiany w tym zakresie jeszcze przed wejściem ustawy o sieci szpitali – zadeklarował dziś w Bydgoszczy Piotr Gryza. Wiceminister nie chciał podać ogólnej kwoty, o jaką zostaną zwiększone wyceny, ale o dodatkowym miliardzie dla szpitali mówił niedawno na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych wiceminister Marek Tombarkiewicz.

Pierwszy ryczałt już na podstawie nowych wycen

Przypomnijmy, że podczas prac  nad siecią szpitali w sejmowej Komisji Zdrowia została przyjęta poprawka, zgodnie z którą pierwszy ryczałt dla szpitali będzie obliczany na podstawie wyceny świadczeń w dniu wejścia w życie ustawy o sieci. Przed zmianą ryczał ten miał być obliczany na podstawie świadczeń udzielanych przez szpitale w latach 2015-2017. 

Aleksandra Smolińska

Foto: Mikołaj Bogdanowicz tt

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Hmmm Piątek, 17 Marca 2017, 14:09
Trochę to sie kupy ńie trzyma. Z jednej strony ma byc płacenie w formie budżetu z 2015 r a tu jakieś wyceny.