Sejm zajmie się „apteką dla aptekarza” już w przyszłym tygodniu

16 Marca 2017, 10:04

Projekt zmian na rynku aptek „apteka dla aptekarza” wraca do sejmowej Komisji do spraw deregulacji. Posłowie zajmą się dokumentem już na najbliższym posiedzeniu Komisji, w przyszły czwartek.

Przypomnijmy, że na poprzednim posiedzeniu Sejm zdecydował, że projekt „apteka dla aptekarza” wróci do prac w sejmowej Komisji do spraw deregulacji. Było to możliwe dzięki głosom posłów PiS, którzy opowiedzieli się za kontynuowaniem prac nad projektem w Sejmie, mimo że kilka tygodni wcześniej woleli, żeby dokument trafił do Ministerstwa Zdrowia i stał się częścią dużej nowelizacji Prawa farmaceutycznego.

– Z ogromnym zdziwieniem przyjąłem fakt o chęci odrzucenia tego projektu bez debaty. Zastanówmy się co jest ważne dla pacjenta. Niech sobie funkcjonują te apteki sieciowe, które już są na rynku, ale też apteki indywidualne, bo to gwarantuje pewną równowagę i zdrową konkurencję - mówił poseł Tomasz Latos, kiedy Sejm w ubiegłym tygodniu decydował co dalej z projektem.

"Apteka dla aptekarza" wraca do Komisji

Sejmowa Komisja do spraw deregulacji zajmie się projektem już w przyszłym tygodniu, na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Prace nad projektem zapowiadają się ciekawie. Przypomnijmy, że jeden z kluczowych zapisów, dotyczący zasady, że właścicielem apteki może być tylko farmaceuta, został zakwestionowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który oceniał projekt w ramach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz