Grodzki: ryczałt skończy się katastrofą dla pacjentów

23 Marca 2017, 11:44

Szpitale sobie poradzą. Niektórzy się nawet cieszą, szczególnie ci, którzy do tej pory trochę naciągali hospitalizacje. Natomiast pacjenci na tym ucierpią – uważa senator Tomasz Grodzki, minister zdrowia w gabinecie cieni PO.

W taki sposób ustawę o sieci szpitali ocenił senator Tomasz Grodzki. Jego zdaniem projekt, nad którym właśnie pracuje Sejm nadaje się do kosza. – Jako człowiek, który przez osiemnaście lat kierował dużym szpitalem i czynny zawodowo lekarz, muszę powiedzieć, że ogarnia mnie coraz większe zmartwienie i przerażenie – dodał senator PO. Finansowanie ryczałtowe szpitali, skończy się katastrofą dla pacjentów - podkreślił Grodzki.

Celem elastyczność w zarządzaniu finansami szpitali

Tymczasem wiceminister zdrowia Piotr Gryza odpowiadając dziś na pytania posłów dotyczące sieci szpitali uspokaja: - System zabezpieczenia jest w dużej mierze odpowiedzią na wnioski płynące z map potrzeb zdrowotnych. Jak wyjaśnił wiceminister, jednym z nich jest zwiększenie elastyczności w zarządzaniu tymi środkami na poziomie świadczeniodawcy, umożliwiając przesuwanie ich pomiędzy zakresami, ale też między AOS i lecznictwem szpitalnym. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz