Senacka Komisja Zdrowia przyjęła sieć szpitali

28 Marca 2017, 16:41

Dziś senacka Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy o sieci szpitali. Poprawki opozycji i uwagi senackich legislatorów zostały odrzucone. 

Jutro rozpoczyna się posiedzenie Senatu, na którym prawdopodobnie zakończą się prace nad projektem sieci szpitali i ustawa trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś nad ustawą pracowała senacka Komisja Zdrowia

Poprawki złożone przez senatora PO Tomasza Grodzkiego dotyczyły przesunięcia terminu wdrożenia reformy i poprzedzenia jej pilotażem w kilku województwach. Do szybkiego tempa wprowadzanych przez rząd zmian, uwagi mieli również senaccy prawnicy. Jednak wszystkie poprawki i uwagi zostały odrzucone przez Komisję Zdrowia. Opozycja będzie mogła je jeszcze zgłosić przed głosowaniem, na posiedzeniu plenarnym Senatu. Ale szans na to, że zostaną uwzględnione, nie ma.

Co dalej z ustawą o sieci?

Z nieoficjalnych wypowiedzi senatorów PiS wynika, że ministerstwu bardzo zależało, żeby projekt przeszedł przez prace w Senacie bez zmian. W przeciwnym razie ustawa wróciłaby do Sejmu. Prace mogłyby się przedłużyć, a opozycja zyskałaby możliwość do dalszej ostrej krytyki pod adresem sieci szpitali. Wygląda jednak na to, że temat zostanie załatwiony jeszcze w tym tygodniu i ustawa trafi do podpisu prezydenta. Przypomnijmy, że z apelem o zawetowanie sieci szpitali, do Andrzeja Dudy zwrócił się Paweł Kukiz. Jeśli prezydent podpisze ustawę, sieć szpitali wejdzie w życie 1 października br.

Aleksandra Smolińska

Źródło: Senat

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz