Nowy szpital onkologiczny w Warszawie wchodzi do sieci

30 Marca 2017, 12:22

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowego szpitala onkologicznego Magodent na warszawskim Żoliborzu. W placówce Grupy LUX MED znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Magodent, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ. Teraz znajdzie się w sieci.

Magodent wchodzi do sieci szpitali

Na otwarciu nowego szpitala ministerstwo zdrowia reprezentował Marek Tombarkiewicz. -Ta placówka stanowi onkologiczne jądro w Grupie Luxmed i wchodzi do sieci szpitali – mówił w rozmowie z nami wiceminister zdrowia. - To nie stan własności, ale miejsce w systemie ochrony zdrowia czyni placówkę ważną dla pacjenta - dodał. Zdaniem Marka Tombarkiewicza, w kontekście tego szpitala możemy mówić o czterech ważnych elementach: opieka koordynowana, czyli prowadzenie pacjenta za rękę w sytuacji choroby, aby nie czuł się on zagubiony w systemie ochrony zdrowia, opieka spersonalizowana szczególnie w przypadku terapii onkologicznej, empatia wszystkich pracowników w stosunku do pacjentów oraz wsparcie organizacji pacjenckich na etapie kształtowania modelu działania tego szpitala.Jak zapewnił Marek Tombarkiewicz, w zakresie terapii onkologicznych, które zostały wymienione - oprócz radioterapii – szpital będzie objęty kontaktem z NFZ, czyli będzie funkcjonował jak pozostałe szpitale z poziomu onkologicznego.

Rośnie liczba chorych na nowotwory

Choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka, bo tak według statystyk kształtować się będzie zachorowalność na raka w nadchodzących latach. Jednocześnie badania pokazują, że polski pacjent onkologiczny ma dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele innych krajów europejskich. Według prognoz, co piąta osoba w Polsce umrze z powodu nowotworu. W dużej mierze jest to konsekwencją problemów z dostępem do diagnozy i leczenia.

- Nasze zaangażowanie w onkologię, w tym wybudowanie nowego szpitala, ma nie tylko charakter biznesowy, związany z rozwojem Grupy LUX MED, ale także wymiar misyjny. Jesteśmy głęboko przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i w miarę naszych możliwości reagować na największe bolączki polskiego sytemu ochrony zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Nowy model opieki nad pacjentem

Każdy pacjent nowego szpitala onkologicznego będzie otoczony specjalną opieką w modelu primary nursing – dedykowanej pacjentowi Pielęgniarki Prowadzącej, która przyjmuje pełną odpowiedzialność za ciągłość opieki nad chorym w trakcie całego pobytu w szpitalu, od przyjęcia, aż do wypisu. Pielęgniarki Prowadzące wraz ze wspierającymi je w opiece nad pacjentem Opiekunami Medycznymi oraz Pielęgniarkami Odcinkowymi, realizują działania wynikające z postawionej diagnozy pielęgniarskiej. Taki sposób pracy pozwala dostosować działania do indywidualnych potrzeb i wymagań chorego. W przyjętym modelu, pacjent będzie miał zapewnioną koordynację i kontynuację opieki, również po opuszczeniu szpitala, tak aby chory nie czuł się pozostawiony sam sobie.

Nowy szpital onkologiczny Magodent, to już ósmy ośrodek hospitalizacyjny Grupy LUX MED i trzeci specjalizujący się w onkologii. 

 

Lucyna Roszyk, Aleksandra Smolińska

Źródło: Lux Med

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

pompek Czwartek, 24 Sierpnia 2017, 15:48
Super wiadomość dla chorych , każdy chory zasługuje na najlepszą opiekę i ten szpital zapewnia to w najwyższym światowym standardzie.
wiolka Wtorek, 22 Sierpnia 2017, 12:27
Chorzy zasługują na najwyższe standardy opieki, nowoczesny sprzęt. Lux med stawia na najwyższą jakość. Super, że powstał taki szpital.