Prawo do życia–nad czym będą pracować posłowie tego zespołu?

04 Kwietnia 2017, 9:41

Dziś na pierwszym posiedzeniu zbierze się parlamentarny zespół Na Rzecz Prawa do Życia. O tym, jakie są cele zespołu i nad czym będzie pracował na najbliższych posiedzeniach, mówi nam przewodnicząca zespołu, posłanka koła poselskiego Republikanie, Anna Siarkowska. 

Pierwszym tematem, którym zajmie się nowy zespół parlamentarny są kwestie związane z klauzulą sumienia. Jak wyjaśnia w rozmowie z nami przewodnicząca zespołu, posłanka Anna Siarkowska, celem jest sprawdzenie, w jaki sposób są w Polsce realizowane prawa człowieka, w tym prawo do życia.

- Kwestie związane z klauzulą sumienia są bezpośrednio związane z celami zespołu – mówi w rozmowie z nami poseł Siarkowska. - Mamy w Polsce prawo, które obowiązuje lekarzy. Ale będziemy chcieli sprawdzić czy możliwość powołania się na klauzule sumienia mają także inne grupy zawodowe. Na podstawie rozmów z przedstawicielami ministerstwa zdrowia, lekarzy, farmaceutów czy pielęgniarek i położnych będziemy chcieli zdiagnozować sytuację, wskazać problemy i podjąć działania, żeby je rozwiązać – deklaruje szefowa zespołu.

Posiedzenie parlamentarnego zespołu Na Rzecz Prawa do Życia zostało zaplanowane dziś na godz. 16.  

Aleksandra Smolińska

Foto: Anna Siarkowska FB

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Monika Wtorek, 04 Kwietnia 2017, 14:13
Co za bzdury, co za zmarnowane pieniadze podatnikow! Wazni sa zyjacy ludzie i ich wybory. Nalezy szanowac ludzi a nie zarodki!
lekarz Wtorek, 04 Kwietnia 2017, 11:33
Byłoby fantastycznie, gdyby zaczęli debatować i działać na rzecz prawa do życia osób chorych przewlekle, którzy nie mają dostępu do opieki zdrowotnej z powodu niedofinansowania ochrony zdrowia, na rzecz prawa do życia emerytów, którzy żyją na granicy ubóstwa i na rzecz kobiet, którym odmawia się praw reprodukcyjnych w imię "wyższych wartości".