Neuca rozpoczyna współpracę z Kamsoftem

04 Kwietnia 2017, 16:18

Partnerstwo ma m.in. usprawnić zarządzanie siecią przychodni należących do Grupy Neuca i ułatwić wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań na rynku medycznym, które zaktywizują pacjentów. 

Grupa NEUCA rozpoczyna współpracę z firmą informatyczną KAMSOFT. Partnerstwo ma m.in. usprawnić zarządzanie siecią przychodni należących do Grupy Neuca i ułatwić wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań na rynku medycznym, które zaktywizują pacjentów.

W ramach współpracy KAMSOFT wdroży działające w chmurze oprogramowanie SERUM do wspomagania zarządzania siecią przychodni lekarskich Świat Zdrowia, należących do Grupy NEUCA. Zostaną też wprowadzone innowacyjne rozwiązania mobilne, telemedyczne, aktywizujące pacjentów.

Współpraca oparta na obopólnych korzyściach

Umowa z NEUCA obejmuje również sprzedaż firmie KAMSOFT udziałów spółki Mediporta, która dotychczas w Grupie NEUCA była odpowiedzialna za dostarczanie w systemie chmurowym oprogramowania do zarządzania przychodniami czy indywidualnymi praktykami lekarskimi. Jak deklarują obie firmy, marka Mediporta zostaje na rynku i będzie nadal rozwijana przez KAMSOFT poprzez szersze dotarcie do rynku opieki zdrowotnej oraz integracji usług z innymi systemami.

– Współpraca z KAMSOFT oparta jest na obustronnych korzyściach – my mamy know – how, a nasz partner technologię i doświadczenie. Wykorzystanie platformy OSOZ pozwoli Grupie NEUCA na szybszy rozwój usług skierowanych do pacjenta poprzez zwiększenie ich efektywności i podniesienie standardów jakości. Wdrożenia realizowane przez KAMSOFT gwarantują sprawne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wpłyną na udoskonalenie zarządzania przychodniami i w przyszłości ośrodkami badań klinicznych w naszej Grupie. Jednocześnie dzięki przejęciu Mediporta, KAMSOFT pozyskuje innowacyjne, łatwe i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które może być uzupełnieniem portfolio dla określonej grupy klientów – komentuje Tomasz Józefacki, wiceprezes Grupy NEUCA.

Aleksandra Smolińska

Źródło: Neuca

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz