MZ potwierdza dymisję wiceministra Krzysztofa Łandy

05 Kwietnia 2017, 16:31

W ministerstwie zdrowia szykują się duże zmiany. W ostatnich dniach dymisję złożyło dwóch ważnych urzędników. Jednym z nich jest wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, a drugim jedna z wicedyrektorek Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji. Ministerstwo zdrowia w rozmowie z nami potwierdziło, że dymisja wiceministra Łandy została przyjęta przez K. Radziwiłła i przekazana na biuro premier Beaty Szydło.

Dziś dymisję złożył wiceminister Krzysztof Łanda. Jak potwierdza nam ministerstwo zdrowia, dymisja została przyjęta. Kilka dni temu pojawiła się też informacja o odejściu Ewy Warmińskiej, wicedyrektorki Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, która odpowiadała w departamencie za legislację.

Krzysztof Łanda i Ewa Warmińska odpowiadali w ministerstwie zdrowia miedzy innymi za przygotowanie dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej i zmiany w refundacji wyrobów medycznych.

Łanda był jednym z najbardziej atakowanych osób w kierownictwie MZ – wyciągano mu miedzy innymi związki z firmami farmaceutycznymi ze względu na jego wcześniejszą działalność zawodową.

Jeszcze dziś wiceminister Łanda reprezentował ministerstwo zdrowia na sejmowej debacie dotyczącej projektu „apteka dla aptekarza”, podczas której zapowiadał m.in. dużą nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne. 

Aleksandra Smolińska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

pyza Czwartek, 06 Kwietnia 2017, 8:36
Jak w MZ wygląda rekrutacja pracowników ? Mgr geografii kuzyn czy pociotek też może być wybitnym specjalistą czyż nie?
jan Środa, 05 Kwietnia 2017, 19:07
No prosze, nie dziwi ze bliska "przyjaciolka" Landy Warczynska tez odchodzi, sa siebie warci, kompetencje takie same
darek Środa, 05 Kwietnia 2017, 16:58
Odchodza najbardziej niekompetentne osoby w MZ
Skub Środa, 05 Kwietnia 2017, 20:17
Bzdura! Co jak co ale na HTA i lekach się zna!
ela Czwartek, 06 Kwietnia 2017, 10:24
tak na lekach się zna... jak zrobić dobrze firmom i ich zyskom oraz swoim firmom jak HTA
fisz Środa, 05 Kwietnia 2017, 16:57
Czas najwyzszy, tym czlowiekiem powinna sie zajac prokuratura. Pan Ziobro powinien sie zainteresowac dzialanoscia ministra. Jako obywatel chce wiedziec jakim imteresom sluzy.