Rosną koszty leczenia w amerykańskich szpitalach

06 Kwietnia 2017, 9:18

Ceny w amerykańskich szpitalach z roku na rok rosną. Koszty leczenia stają się coraz bardziej nieosiągalne dla osób nieubezpieczonych oraz nie objętych programem Obamacare.

Katalogowe stawki za leczenie leczenia są często zawyżane w celu podniesienia dolnego progu zwrotu kosztów od ubezpieczycieli. Niektóre szpitale zawyżają swoje ceny usług aby mieć przewagę podczas negocjacji z pacjentami.

Ceny w niektórych szpitalach podwoiły się w przeciągu ostatnich 10 lat

Według badań przeprowadzonych przez CMS, na podstawie danych z roku 2003-2014 z 3,230 szpitali każdy dodatkowy dolar w cenie katalogowej przekłada się na 15-sto procentowy wzrost płatności od prywatnych ubezpieczycieli. Podniesione ceny opieki niekoniecznie idą w parze z ich rzeczywistymi kosztami czy jakością świadczonych usług. Ceny usług natomiast drastycznie różniły się w zależności od szpitala.

Najczęstszą operacją wykonywaną w amerykańskich szpitala była wymiana stawu biodrowego. Ceny tego zabiegu wahały się od 39,1 tys. do 71,6 tys. dolarów. Zawierały 25-75% zysk dla szpitala.

Pojawiły się próby regulacji cen w szpitalach

Przykładem jak radzić sobie z rosnącymi kosztami leczenia w szpitalach może być ustawa kalifornijska o uczciwym ustalaniu cen. Akt wszedł w życie w roku 2007. Ustawa reguluje ustalanie cen przez szpitale w stosunku do nisko ubezpieczonych pacjentów objętych refundacją Medicare.

JanKa

Źródło: ModernHealthCare

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz