USA: Rynek ubezpieczeniowy znów rentowny?

14 Kwietnia 2017, 9:13

Według badań S&P Global rynek firm ubezpieczeniowych w USA powoli się stabilizuje i przeciwnie do twierdzeń gabinetu Trumpa, nie jest on „rynkiem martwym”.

Analizie poddano 32 firmy ubezpieczeniowe, które sprzedają indywidualne ubezpieczenia zdrowotne co najmniej od 2014 r. , kiedy w życie weszła reforma Obamacare.

Pierwszy raz od 2014 r. firmy zarobiły na ubezpieczeniach

Jak wynika z raportu wskaźnik premii uzyskanych ze świadczeń indywidualnych ubezpieczeń poprawił się w 2016 roku dla większości ubezpieczycieli. W zeszłym roku, po raz pierwszy od uprawomocnienia Affordable Care Act , składki ubezpieczeniowe przekroczyły koszty opieki medycznej dla większości badanych firm.

Korzystają firmy, które pozostały i zorientowały się na rynku oraz skorygowały składki ubezpieczeniowe wraz z sieciami dostawców. Według raportu średni współczynnik strat związanych z wypadkami zdrowotnymi, dla ubezpieczalni wyniósł 92% w 2016 r. To znaczny spadek w porównaniu do 106% w 2015 i 102% w 2014 r. 

Firmy wycofują się z świadczenia indywidualnych ubezpieczeń

Według S&P, rynek ubezpieczeń nie jest „rynkiem martwym”, lecz jest wciąż delikatny i niestabilny. Ubezpieczyciele zdrowotni na poszczególnych rynkach, ostrzegają, że od przyszłego roku zamierzają zrezygnować ze świadczenia indywidualnych ubezpieczeń. Firmy chcą zapewnień stabilizacji i wzrostu rentowności rynku.

Część firm już oświadczyła wycofanie się w 2018 roku z oferowania ubezpieczeń konkurujących z ACA. Ubezpieczyciele powołują się na starty finansowe i niepewność co do przyszłości regulacji ubezpieczeniowych.

Mimo to, wyniki pozostają dobrą wiadomością dla rynku, który od kilku lat był nękany negatywnymi wynikami i spadkami liczby ubezpieczonych.

JanKa

Źródło: ModernHealthCare

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz