Projekt o płacach minimalnych rekomendowany przez Komitet Stały RM

13 Kwietnia 2017, 13:55

Projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach dla pracowników ochrony zdrowia został zarekomendowany przez Komitet Stały Rady Ministrów – dowiedzieliśmy się w Centrum Informacyjnym Rządu. Teraz zostanie skierowany pod obrady rządu.

Nie ma jeszcze decyzji kiedy konkretnie rząd zajmie się ustawą o płacach minimalnych w ochronie zdrowia. Ale rekomendacja Komitetu Stałego Rady Ministrów to ostatni etap zanim projekt trafi na posiedzenie rządu.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia przygotowało propozycję minimalnych wynagrodzeń dla pracowników medycznych już wiele miesięcy temu. Od początku projekt wzbudza wiele kontrowersji – również w samym rządzie. Uwagi do projektu zgłaszało Ministerstwo Finansów obawiając się, że szpitali nie będzie stać na wypłatę podwyżek.

Z propozycji MZ nie są też zadowoleni pracownicy medyczni

Ustawa, którą wkrótce ma się zająć rząd wprowadza gwarantowany (chroniony przez prawo) poziom najniższych wynagrodzeń zasadniczych dla poszczególnych grup zawodowych pracowników medycznych, którzy są zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Stawki zaproponowane przez resort zdrowia nie satysfakcjonują jednak środowiska. Pod szyldem Porozumienia Zawodów Medycznych powstał alternatywny, do rządowej propozycji, projekt ustawy. W tej chwili trwa zbieranie podpisów pod tym projektem. Wkrótce ma on trafić do Sejmu.

Aleksandra Smolińska

Źródło: KPRM

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz