Jest już zespół do opracowania strategii dla pielęgniarstwa

26 Kwietnia 2017, 15:18

Szefem Zespołu do spraw opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa została wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Prace nad strategią mają potrwać do końca października br. 

Zgodnie z zapowiedzią ministra K. Radziwiłła, w MZ powstał Zespół, którego zadaniem będzie opracowanie strategii dla pielęgniarstwa.

Kto będzie pracował nad strategią dla pielęgniarstwa?

W skład Zespołu weszli przedstawiciele ministerstwa zdrowia, ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, ministerstwa edukacji i ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Środowisko reprezentują przedstawiciele Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Polskiego Towarzystwa Położnych. W zespole znaleźli się również przedstawiciele pracodawców i organizacji pacjenckich.

Do zadań Zespołu należy opracowanie dokumentu, pn. „Strategia działań na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce”. Zespół ma zakończyć prace do 31 października 2017 r.

Strategia ma rozwiązać realne problemy

- Chcemy w strategii na rzecz pielęgniarstwa poruszyć wszystkie problemy i wskazać rozwiązania. To nie ma być sfera życzeń tylko jednej strony, ale dokument zaakceptowany przez wszystkie zainteresowane strony. Musimy wskazać realne sposobu rozwiązania problemów – mówił minister K. Radziwiłł kiedy pod koniec marca zapowiadał powstanie Zespołu. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz