Ile firmy ubezpieczeniowe w USA wydają na lobbing?

27 Kwietnia 2017, 13:30

Pięciu największych ubezpieczycieli w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku wydało 6,2 mln dolarów na uzyskanie wpływów na Kapitolu.

Firmy ubezpieczeniowe w obronie rynku

Firmy lobbowały nad rozporządzeniami i programami, w interesie stabilizacji indywidualnego rynku ubezpieczeniowego. Zachęcali prawodawców do zachowania odpowiednich regulacji, które według ekspertów, w momencie kiedy byłyby wyeliminowane, mogłyby przyczynić się do upadku rynku ubezpieczeniowego.

Niemal wszyscy ubezpieczyciele lobbowali w celu uchylenia rocznego podatku od firm ubezpieczeniowych. Podatek ten służy do sfinansowania dotacji ACA dla osób o niskich przychodach, objętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Zniesienie podatku skutkowałoby obniżeniem składek i podwyższeniem poziomu zniżek dla indywidualnych klientów ubezpieczalni. Wprowadzenie podatku zostało odroczone w 2017 r., zostanie on przywrócony w roku 2018.

Kosztowna gra o wysoką stawkę

Z największych ubezpieczycieli, UnitedHealth Group wydała w pierwszym kwartale 1,65 mln dolarów na lobbing. Anthem wydała 1,64 mln dolarów, wraz z partnerem Cigna Corp, który wydał 1,2 mln dolarów. Połączenie obu firm, których koszty fuzji opiewały na 54 mld dolarów, zostało zablokowane w lutym, przez sędziego federalnego. Sędzia powołał się na groźbę zakłócenia konkurencyjności na rynku pracodawców. Obie firmy się odwołały, sprawa jest w trakcie postępowania.

Kolejne firmy partnerskie, Aetna i Humana lobbowały w celu doprowadzenia do fuzji kosztującej firmy 37 mld dolarów. Działania zakończyły się niepowodzeniem, kiedy inny sędzia federalny zablokował możliwość połączenia, w obawie o „zaszkodzenie konkurencyjności Medicare Advantage”. Aetna wydała 1,4 mln dolarów na lobbing, Humana już tylko 360 tys. dolarów.

Największe wydatki na lobbing poniosły Blue Cross i Blue Shield Association, które w czwartym kwartale przeznaczyły na ten cel 2,2 mln dolarów.

JanKa

Źródło: MedicalHealthcare

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz