Astra Zeneca przenosi centrum badań i rozwoju do Cambridge

09 Maja 2017, 9:24

Zakończono już budowę betonowej konstrukcji w centrum Kampusu Biomedycznego Cambridge. Innowacyjne Centrum pozwoli na współpracę świata nauki i biznesu.

Poszczególne przestrzenie zajmowane będą do końca 2018 roku. 2 maja odbyło się uroczyste oddanie budynku, w którym udział wzięli m.in. Rektor Cambridge i prezes Astra Zeneca. Budynek jest bardzo nowoczesny, zbudowany głównie ze szkła i metalu.

Astra Zeneca stawia na nowe technologie

Nowy strategiczny ośrodek badawczo-rozwojowy stanie się największym ośrodkiem AstraZeneca na świecie w dziedzinie badań onkologicznych, a także chorób układu oddechowego, sercowo-naczyniowego i metabolicznego. Bliskość wiodących organizacji naukowych tworzą idealne warunki do dzielenia się wiedzą, umiejętnościami-a ostatecznie do stawiania nowych granic nauki. Już teraz naukowcy zajmujący się odkrywaniem leków z AstraZeneca współpracują z firmą Microsoft w celu wykorzystania symulacji opartej na chmurze, pozwala przewidzieć rozwój choroby nowotworowej. Podobnie naukowcy z Mediimmune i Cancer Research UK współpracują, aby odkryć i rozwijać nowe biologiczne leki przeciw nowotworom. Obecnie sprawdzane jest działanie kombinacji różnych leków w leczeniu raka trzustki. Pojawiła się również nowa umowa, która daje naukowcom z Uniwersytetu w Cambridge dostęp do kluczowych nowo zsytentyzowanych związków od AstraZeneca.

To ogromny krok naprzód

Kierownictwo firmy Astra Zeneca komentuje to wydarzenie następująco: „Jest to krok milowy, dzięki któremu nauka może się rozwijać. Jako wieloletni inwestor w dziedzinie nauk ścisłych w Wielkiej Brytanii, uważamy, że Cambridge oferuje niezwykle ekologiczne środowisko akademickie i naukowe, które może katalizować odkrycia i innowacje."

Profesor Leszek Borysiewicz, wicekanclerz Uniwersytetu w Cambridge powiedział: „Cieszymy się, że AstraZeneca przeniosła się do Cambridge, co zdecydowanie wzmocni nasze istniejące powiązania i niewątpliwie ułatwi współpracę. Przyniesie to wkład do rozwoju Kampusu Biomedycznego w Cambridge, największego klastra biotechnologicznego poza Stanami Zjednoczonymi. Nowy budynek jest dowodem na znaczenie ośrodków akademickich w nauce.”

Magdalena Mroczek

Źródło: worldpharmanews.com

Foto: Astra Zeneca

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz